Vytvořte si líné podzimní odpoledne

Známe to všichni. Venku je sychravo, my si toho však nemáme příliš čas všimnout, protože seznam povinností se vteřinu od vteřiny mění. Lítáme jak namydlený blesk, ale ten obrovský červený vykřičník, který nám bliká v hlavě ne a ne zmizet. To je přesně ta chvíle, kdy je potřeba se zastavit a odpočinout si.
kamarádky na víně
Hezky popořádku. Vezměte svůj telefon a dejte všem vědět, že příštích čtyřiadvacet hodin nebudete k dispozici. Abyste si opravdu kvalitně odpočinuli, je potřeba se odpoutat od každodenních povinností a dát vale lidem, kteří mají pocit, že bez Vás nemůžou existovat. Je to těžké, ale musíte si uvědomit, že nejste jediný člověk na světě. Mámy, Vaše ratolesti mají přece i tatínky, babičky, tetičky a strýčky. Nikdo nezemře, když dáte své děti někomu z nich na den pohlídat. Věřte tomu.
Jakmile se odpoutáte od všeho a ode všech, začíná Vaše relaxace. Každý člověk si tu svou může přizpůsobit podle svých přání a nálady. Nalijte si třeba sklenici dobrého vína a vlezte si do hodně dlouhé horké vany. Zásada tohoto bodu: Nikam nespěchejte.Vychutnejte si, že na Vás nikdo každých pět vteřin nepořvává.
Po horké koupeli si vlezte do postele a prostě jenom odpočívejte. Pusťte si hezký film, do kterého Vám nikdo nebude neustále brblat. Přečtěte si knížku, která už půl roku leží opuštěná ve Vašem nočním stolku. Koukejte se z okna. Co budete dělat, je jen na Vás. Den je Váš. Nemusíte se na nikoho ohlížet, dělat kompromisy ani nikomu ustupovat. Užijte si to.
Až Vás přestane bavit nic nedělat, jděte ven. Napište kamarádkám a udělejte si hezký večer někde u vína. Nebo pokud nestojíte o společnost, vyrazte na vlastní pěst. Tenhle bod má však podmínku.
žena v koupeli
Dejte si na sobě záležet. Vytáhněte si z vlasů plastelínu, hezky se učešte a hurá ven nechat se zaplavovat komplimenty. Život je náročný, ale když si čas od času vzpomenete, že pořád vypadáte k světu, začnou se dít zázraky.
A ještě jedna věc. Neomezujte se. Bůhví, kdy si zase najdete čas relaxovat, takže se pro tento den vykašlete na to, že Vám jdou zákusky do boků a prostě si ten čokoládový dort dejte. A klidně i dva kousky.
Když všechno uděláte správně, uvidíte, že až se znovu podíváte na seznam povinností, už nebude tak hrozně dlouhý a ten červený vykřičník zmizí. Byť se to nezdá, udělat si čas pro sebe má význam. A nemusí to být dny. Stačí, když si ráno na dvacet minut sednete s kávou na terasu a budete v klidu upíjet. Přece jen, než budete láskou zahrnovat svět, nejdřív musíte milovat sebe.